Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home Politika a Ekonomika
Politika a Ekonomika
Komentár: Ľavica rozvráti každú krajinu PDF Tlačiť

predsedníctvo Smeru

23.07.2009 20:58 – BRATISLAVA

Susedné Maďarsko už priviedli roky rozhadzovačných ľavicových vlád na pokraj štátneho bankrotu. Na Slovensku sa začína hovoriť, že pod taktovkou Smeru sa možno dopracujeme k podobnému osudu. Vo Veľkej Británii boli teraz zverejnené údaje, podľa ktorých tam ľavicoví labouristi za posledných dvanásť rokov pokazili, čo sa dalo.

Ľavicoví politici zašantročia, pokazia alebo rozkradnú všetko

Čítať celý článok...
 
Komentár: „Eurozoznam hrôzy“ a sekera bilión eur PDF Tlačiť
 
29.05.2009 20:58 - BRUSEL
Eurosocialisti zostavili pred voľbami do EP zoznam dvanástich kandidátov, ktorí sú vraj „hrozní“. Nechýba na ňom Peter Šťastný. Lenže kým ľavica kádruje kandidátov iných strán, Asociácia európskych obchodných a priemyselných komôr vyčíslila, že byrokratická záťaž EÚ stála za posledných 11 rokov európske podniky viac ako 1 bilión eur.
Zoznam ako z dôb Čeky a NKVD
Čítať celý článok...
 
Komentár: Slobodný trh na kolesách PDF Tlačiť
Myron Scholes
 
18.05.2009 20:58 - BRATISLAVA
V piatok aj Slovensko navštívila Free Market Road Show, v rámci ktorej sa u nás zastavila partia rešpektovaných svetových ekonómov. Medzi nimi aj nositeľ Nobelovej ceny, Myron Scholes. Účastníci diskutovali na tému FINANČNÁ KRÍZA: ZLYHANIE ŠTÁTU ALEBO TRHU?

Ekonómia, morálka, sloboda a odbornosť

Čítať celý článok...
 
Nechme ekonomiku zemřít PDF Tlačiť
15. března 2009, Arthur Magazine

S trochu štěstí už se ekonomika nevzpamatuje.

V ideálním světě by akciové trhy spadly o dalších 70 nebo 80 procent, a odpovídající část našich bank by zavřela krám.
Ano, nezaměstnanost by narostla mimo jiné o stovky tisíc kdysi dobře placených brokerů a bankéřů, ale alespoň by přestali bohatnout na náš úkor. Bylo by potřeba postarat se nezaměstnaným o živobytí, ale v důsledku by nás to vyšlo levněji, než když budeme nadále podporovat luxusní podmínky, ve kterých žijí teď. I takový Bernie Madoff stojí daňové poplatníky méně, když je ve vězení, než když pracoval v Park Avenue.
Nedělám si ale legraci. Strávil jsem poslední dekádu přezkoumáváním způsobu, jakým centralizované ekonomické systémy pustošily svět posledních 500 let, a probíhající finanční krize bychom si měli vážit, protože je záchranou. Kdo seje vítr, sklízí bouři. Ale jde o znovunastolení rovnováhy, spravedlnost, a tedy v podstatě dobrou věc.
Čítať celý článok...
 
Klamanie sveta fotografiami PDF Tlačiť
rubrika: rusko 2008

 Pamätáte sa na obrázok uväzneného bosnianskeho moslima za údajným ostnatým drôtom, ktorý mal prezentovať srbský koncentračný tábor v Trnopolje? Falošná fotografia od britského tímu sa stala celosvetovým symbolom vojny v Bosne. 

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 11 12 13 14 15 16 17 Dopredu > Koniec >>

Stránka 15 z 17

Meniny má

Včera : Uršula
Dnes : Sergej
Zajtra : Alojza

Fotogáléria Foto

ovciarstvo_...
ovciarstvo_029ovciarstvo_029

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.