Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home Politika a Ekonomika
Politika a Ekonomika
Komentár: Východisko z krízy v šiestich krokoch PDF Tlačiť

 

29.09.2009 20:58 – BRATISLAVA

V Bratislave včera prednášal významný odborník na hospodárske cykly, španielsky profesor Jesús Huerta de Soto. Ekonóm z Madridu pred preplnenou sálou predstavil tri opatrenia, ktoré urýchlia ukončenie krízy a tri systémové reformy, na ktorých sa dá vybudovať stabilný finančný a menový systém pre 21. storočie.

 

Tri kroky ako rýchlo prekonať krízu

Čítať celý článok...
 
Komentár: Kresťania verzus ateisti, 1:0 PDF Tlačiť

ilustračné fotoilustračné foto

25.09.2009 20:58 – BRATISLAVA

Do susednej Českej republiky, ktorá je najateistickejšou krajinou Európy, prichádza v nadchádzajúcich dňoch pápež. Do slovenských i českých kníhkupectiev zatiaľ dorazila výnimočná knižka Křesťanství a ateismus úplně jinak, ktorú napísal americký autor Dinesh D`Souza. Ide o zdrvujúcu a veľmi presvedčivú kritiku ateistického svetonázoru.


Ateisti by sa radšej mali tejto knižky strániť

Čítať celý článok...
 
Je isté, že nič nie je isté PDF Tlačiť

Pod zámienkou, že ich chcú chrániť pred terorizmom, štáty svojich občanov špehujú. No sú aj ľudia, čo sa nechcú dať ohlupovať politikou strachu.

Zvoní budík. Ešte je tma. Nezažať hneď, minútku zostať sedieť na posteli. Nadýchnuť sa ranného vzduchu. Okno je dokorán, dvere na chodbu otvorené. V kuchyni čaká kávovar. Popreťahovať sa, šťuknúť vypínačom.

Zatiahnete záclonu na kuchynskom okne, uvaríte si dvojité presso a uchlipnete si. Deň sa môže začať. Položíte šálku na stôl. Na kraji stola ste nechali dva prekrásne odtlačky prstov. S ostrými kontúrami a úplne celé, ako v pase. Alebo v databankách U. S. Customs a Border Protection od poslednej dovolenky na Floride.

Čítať celý článok...
 
Londýnska štvrť zaviedla vlastnú menu PDF Tlačiť

Londýnska štvrť zaviedla vlastnú menu

LONDÝN. Briti vynašli a hneď zaviedli do obehu novú menu - brixtonskú libru. Hodnotou je totožná s bežnou librou, ktorá je v obehu na Britských ostrovoch. Brixtonská libra však platí len v Brixtonskom obvode Londýna.

Nová mena je vraj vymyslená preto, aby jej majiteľov ochránila pred dôsledkami globálnej krízy a výkyvov na devízovom trhu.

Na internete je šot, ktorý navrhuje obyvateľom Brixtonu, aby pri nákupoch začali používať nové platidlo.

Čítať celý článok...
 
KRIZE - MÝTY A SOUVISLOSTI PDF Tlačiť
Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 11 12 13 14 15 16 17 Dopredu > Koniec >>

Stránka 14 z 17

Meniny má

Včera : Vendelín
Dnes : Uršula
Zajtra : Sergej

Fotogáléria Foto

Malatina_z_...
Malatina_z_2008_010Malatina_z_2008_010

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.