Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home Potraviny
Potraviny
Namiesto céčok zbierame do tela éčka PDF Tlačiť
Namiesto céčok zbierame do tela éčka

Čo sú to emulgátory?

Emulgátory, nazývané aj aditíva, sú prídavné látky, ktoré majú zlepšiť niektoré vlastnosti potravín. Všetky by mali byť uvedené na obale výrobkov. Aditív je vyše 2500 druhov, ale slovenský potravinový kódex dovoľuje používať len niečo vyše 300 z nich.

Odborníci z oblasti výživy si myslia, že najväčšie nebezpečenstvo nepredstavujú samotné emulgátory, ale skôr potraviny, do ktorých sa pridávajú. Vo väčšine prípadov je totiž úlohou éčiek maskovať lacné náhrady, aromatické látky a farbivá, ktoré sa používajú pri výrobe potravín. V nejednom jogurte je aromatickou príchuťou nahradené ovocie, žlté farbivo v koláči pomáha vytvoriť dojem, že sú v ňom vajcia a oranžové dokáže premeniť vodu na pomarančový nápoj.

Čítať celý článok...
 
Giganti profitují z dětské obezity PDF Tlačiť
 
Giganti profitují z dětské obezity

Zdrcující studie spotřebitelské organizace Foodwatch: Potravinářský průmysl si kupuje děti, aby je nacpal cukrem a tukem.

Je to tak trochu jako z pohádky o perníkové chaloupce. Potravinářský průmysl láká děti na barevné obrázky, komiksové postavičky a plastové hračky, aby je nakonec uškvařil ve vlastním sádle. Šokující analýza německé spotřebitelské organizace Foodwatch ukazuje, že velké koncerny dětem prodávají především ty produkty, které jim nejvíce škodí. Jenže zatímco průmysl svou agresivní marketingovou mašinérii popohání stovkami milionů eur, německá vláda se zmůže leda k apelu na rodiče.

Čítať celý článok...
 
Prebuď sa Slovensko, prebuď sa konečne a voľ zelenú cestu budúcnosti! PDF Tlačiť

Je to poľnohospodárstvo, ktoré by nás ako krajinu malo živiť. 

V poctivom ekologickom poľnohospodárstve si   ľudia znovu začínajú vážiť život okolo seba -  a starajú sa aj o  život v pôde, o život rastliny a hlavne prestali aj  zvieratá brať ako vec, či tovar a podľa toho sa aj prakticky správajú  a konajú.

Chcel by som napísať niekoľko ďalších riadkov o pestovaní v zdravom poľnohospodárstve, v ktorom už desať rokov pracujem. Verím, že mnohí  poľnohospodári, alebo aj politici sa budú môcť inšpirovať, aby postupne vznikalo viac a viac vedomie a politická vôľa pre zdravé poľnohospodárstvo, ktoré sme určite dlžní budúcim generáciám.
 Potraviny, plody by mali byť  "nositeľmi živín ", ktoré by mali čerpať zo zdravej pôdy!

Čítať celý článok...
 
Proč se hamburgery nerozloží PDF Tlačiť

 

Bývá vždy velmi zábavné, jak mainstreamová média „objevují“ něco, co je podle nich novinkou, přestože příznivci zdravého životního stylu o tomtéž mluví celé roky. Jako příklad si můžeme uvést třeba nedávno publikovaný příspěvek v the New York Times, který měl titulek When Drugs Cause Problems They Are Supposed to Prevent (Když léky způsobují problémy, očekává se, že se jim vyhnete)[1].

Čítať celý článok...
 
Na polích číhá smrt PDF Tlačiť

Na polích číhá smrt
Jeffrey M. Smith  |  10. 08. 2011  |  Zdraví škodlivé produkty

Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ale pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. A co na to člověk?

 Vyhýbejte se geneticky upraveným potravinám!

Farmář se šklebil, když návštěvníka vyzval: „Podívejte se na tohle!“ Zavolal prasata, která se přihnala očekávajíc žrádlo. Ale pak jen přičichla k předhozenému zrní a zírala na farmáře s udiveným očekáváním. Když pak dal prasatům zrní z jiného pytle, rychle to sežrala.

„Zrní, co jsem jim dal předtím, je geneticky upravené. Ani se ho nedotknou," vysvětlil farmář.

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 Dopredu > Koniec >>

Stránka 2 z 6

Meniny má

Včera : Terézia
Dnes : Vladimíra
Zajtra : Hedviga

Fotogáléria Foto

Bacovske_20...
Bacovske_2013_21_082Bacovske_2013_21_082

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.