Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home Politika a Ekonomika Svet by sa mal zaoberať pristátím na Mesiaci, tvrdí hovorca ruských vyšetrovateľov
Svet by sa mal zaoberať pristátím na Mesiaci, tvrdí hovorca ruských vyšetrovateľov PDF Tlačiť

Do osieho hniezda sa rozhodol pichnúť hovorca vplyvnej ruskej vyšetrovacej komisie Vladimir Markin. V utorok vo svojom stĺpčeku pre denník Izvestia poukázal na potrebu prešetriť okolnosti pristátí Američanov na Mesiaci spred 45 rokov.

Podľa jeho slov sú podozrivé dve veci – vymazanie pôvodného obrazového materiálu z prvého pristátia na Mesiaci a zmiznutie mesačných hornín. Markin si preto myslí, že o vec by sa malo postarať medzinárodné vyšetrovanie.

Markin tak reaguje na aktivity americkej strany v prípade odhalenej korupcie na najvyšších miestach svetovej futbalovej federácie FIFA. Spochybnené tým bolo aj udelenie majstrovstiev sveta Rusku pre rok 2018.

Podľa Markina, Američania prekročili svoje právomoci a hrajú sa na svetových policajtov. Svet by sa preto podľa neho mal pozrieť aj na ich prsty, píše portál ruského denníka Moscow Times.

 „Netvrdíme, že na Mesiac neleteli a jednoducho iba o tom spravili film. No všetky tie vedecké, či dokonca kultúrne artefakty sú súčasťou odkazu ľudstva a ich zmiznutie bez stopy je našou spoločnou stratou. Nech vyšetrovanie odhalí, čo sa stalo,“ povedal Markin.

NASA ešte v roku 2009 potvrdila, že originálne zábery z prvého pristátia na Mesiaci boli naozaj vymazané. Údajne v rámci úsporných opatrení. Houstonská centrála však tvrdí, že sa jej podarilo ich opätovne získať z vtedajšieho televízneho prenosu.

Kvalita je údajne ešte lepšia ako originál. Samotné mesačné horniny sú zase podľa americkej strany k dispozícii vo vesmírnom centre v Texase. Nič to však nemení na tom, že pristátie na Mesiaci zostáva obľúbenou témou sprisahaneckých teórií.

Názor, že Neil Armstrong urobil prvé kroky nie na Mesiaci, ale v nevadskej púšti a v spomalenom zábere, nebude ani v Rusku ojedinelý.  

 

zdroj: aktuality.sk

 

Meniny má

Včera : Alojza
Dnes : Kvetoslava
Zajtra : Aurel

Fotogáléria Foto

privitanie_...
privitanie_obcanov_2010_014privitanie_obcanov_2010_014

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.