Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home Politika a Ekonomika Prejav iránskeho prezidenta Ahmadínežáda pred OSN
Prejav iránskeho prezidenta Ahmadínežáda pred OSN PDF Tlačiť

 

New York, 24. september 2012

Keď iránsky prezident Ahmadínežád vystúpil na pódium, aby predniesol svoju reč (24.09.2012, nie 26.09.2012) pred Valným zhromaždením OSN, zdvihol sa izraelský vyslanec OSN a osamotený opustil sál, zatiaľ čo americký vyslanec ostal sedieť.

Ahmadínežád poukázal na izraelský nelegitímny jadrový arzenál a kritizoval členov Bezpečnostnej rady, ktorá Izraelu vo vytvorení tohto arzenálu nijako nebránila.

„Niektorí členovia Bezpečnostnej rady s právom veta sa radšej rozhodli pomlčať o jadrových zbraniach podvodníckeho režimu, zatiaľ čo zároveň… …bránili vedeckému pokroku iných národov.”

Hovoril aj na tému revizionizmu holokaustu. Urobil to tým, že upozornil na tých, ktorí „sa previnili proti slobode iných a dopúšťajú sa potupovania viery a posvätných miest ľudí, zatiaľ čo na druhej strane kritizujú tých, ktorí kladú otázky alebo skúmajú historické udalosti.”

Vyslanec USA ostal počas celého prejavu sedieť na svojom mieste.

Vonku pred sálou, v ktorej rečnil Ahmadínežád, izraelský vyslanec označil Ahmadínežáda za „vodcu odvrhnutej krajiny, ktorá sústavne porušuje základné princípy právneho štátu. Je to hanba a blamáž, dať takému, ako je on, príležitosť rečniť na tak dôležitú tému.”

Skutočnosť, že nikto iný neopustil sálu, keď hovoril iránsky prezident, bola jasnou správou Bibimu Netanjahuovi, že sú spočítané jeho dni, počas ktorých Izrael mládež iných národov podľa ľubovôle likvidoval na bitúnku.

Maškaráda o jadrovej hrozbe po irackom debakli už nezaberá. „Červené línie” pre Irán sa nekonali.  Miešanie sa do amerického volebného boja neprinieslo ovocie. AIPAC nič nedokázal.

Netanjahu vyrastal v politickej klíme, v ktorej Izrael dostal všetko, čo požadoval; peniaze, americkú mládež, ktorú pohnal na bajonety izraelských nepriateľov, atď. V nejednom ohľade je ako rozmaznané decko, pretože USA sa celé desaťročia skláňali pred vôľou Izraela; USA však tentoraz neohli chrbát, a preto tak nemuseli urobiť ani iné národy. Vyslanci USA vyslali zvyšku OSN jednoznačnú diplomatickú správu: Že izraelské vojnové štvanie už nebudú podporovať.

To jediné, čo Netanjahuovi ostáva – a v tom sú Izraelčania majstri – je útok pod falošnou vlajkou.

Zdroj

preklad z nemčiny ďurino september 2012

Že by svitalo na lepšie časy?


 

Meniny má

Včera : Milan
Dnes : Henrieta
Zajtra : Vratko

Fotogáléria Foto

stoln_turna...
stoln_turnaj_2009_15_043stoln_turnaj_2009_15_043

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.