Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home Zem Skaza funguje lokálne a cieľavedome - proti Rusku boli použité klimatické zbrane!
Skaza funguje lokálne a cieľavedome - proti Rusku boli použité klimatické zbrane! PDF Tlačiť
St, 11/08/2010 - 18:38

 

Veľké teploty, sucho, ultrafialové žiarenie – zarážajúce faktory najnovších bojových kozmických systémov. Nezvyčajné horúčavy v strednom Rusku, ktoré nastali v tomto roku, nútia vedcov intenzívne hľadať príčiny tohto unikátneho javu. Bývalý vojenský meteorológ Nikolaj Karavajev vystúpil s dosť extravagantnou hypotézou o možnom použití tzv. klimatických zbraní proti Rusku, kde sa používajú prírodné umelo iniciované javy - uragány, suchá, silné dažde, povodne, cyklóny, anticyklóny, smršte, atď.

 

 

SP: Existuje takáto zbraň reálne alebo je to zatiaľ iba prognóza z oblasti sci-fi?

Existuje dosť teoretických prác o klimatických zbraniach. Zakladajú sa na dosiahnutých výsledkoch v oblasti umelého vplyvu na podnebie a počasie. Už sme si zvykli na jav menom Lužkov a jeho rozháňanie oblakov. Existujú aj ďalekosiahle idey, napríklad vznik gigantickej zóny vysokého tlaku pomocou silných laserov vyslaných do priestoru okolo Zeme.

Anyticyklónový vplyv (keď sa atmosféra zbavuje oblačnosti a v zóne sa vyprovokuje prienik rozohriateho vzduchu zo zmiešaných oblastí) vedie nielen k demoralizácii obyvateľstva a vojska, k strate úrody, ale aj k čisto aplikovaným vojenským problémom: v zohriatom vzduchu sa zvyšuje vzdialenosť letu rakiet, zosilňuje sa účinnosť leteckých a raketových útokov ap.

SP: Ale toto všetko je zatiaľ na úrovni predpokladov. Existujú okrem toho aj dokumentačne podložené potvrdenia o rozpracovaní klimatických zbraní?

Oficiálne sú klimatické zbrane zakázané, ale neexistuje zákaz v súvislosti s pôsobením na vplyv počasia, ktorý je v záujmoch občianskych organizácií. Vojsko má tieto výskumy pod vlastnou kontrolou. Nedávno bol v tlači uverejnená správa analytikov amerických vojensko-vzdušných síl pod názvom: Počasie ako znásobovateľ sily. Podmanenie prírody v do roku 2025“. Sú v nej opísané možnosti vplyvu na podnebie a počasie z hľadiska bojových cieľov. V závere tejto analýzy autori uvádzajú, že by nebolo zlé, ak by USA vystúpili z Konvencie o zákaze vojenského vplyvu na životné prostredie a predpokladajú, že svojím významom klimatické zbrane spôsobia taký prevrat ako kedysi prvé atómové bomby.

Absencia upravujúcich predpisov na danú tému iba zvyšuje pravdepodobnosť, že sa podobné zbrane objavia a tajne ich budú používať teroristické a protispoločenské skupiny.

SP: Mohli by ste uviesť konkrétne fakty skúšok alebo využitia klimatických zbraní?

Tu je prehľad tlače z rôznych časových období. V auguste 1952 v britskom grófstve Devon za 12 hodín napadlo 230 milimetrov zrážok – desaťnásobne viac ako priemerne za tento mesiac po iné roky. V dôsledku záplav zlikvidovalo dedinu Linemat. Zahynulo 35 ľudí. Tlač tvrdila, že to bol výsledok experimentu vojensko-vzdušných síl umelo vyvolať dažde. V roku 1972 v USA v Južnej Dakote za šesť hodín napadlo 400 mm zrážok. Voda zmietla 750 domov. Zahynulo približne 250 obyvateľov. Povodne sa tu viac už nikdy nezopakovali.

September 1977, ZSSR – tzv. Petrozavodský fenomén. Obyvatelia Karélie v priebehu 4 minút pozorovali na nebi obrovskú svietiacu zrazeninu, podobnú medúze. Anomáliu bolo vidieť z územia Fínska – video nahrávky sa dostali na Západ. Denník Washington Post uverejnil komentáre niekoľkých renomovaných vedcov, ktorí predpokladali, že fenomén súvisí s vojenskými experimentmi v oblasti počasia. V roku 1978 v Spojených štátoch veľa dní trvajúce silné dažde „utopili“ dvadsať dedín v štáte Wisconsin a škody sa vyšplhali na 50 miliónov dolárov. Prívrženci teórie „klimatických vojen“ vysvetľujú kataklizmu vojenským experimentom, ktorý sa vymkol spod kontroly.

V roku 1981 v Kalifornii vládli veľké suchá. Klimatológovia to označujú za najnezvyčajnejší prírodný jav za celú históriu meteorológie v USA. V atmosfére z nepochopiteľných príčin vznikla oblasť vysokého tlaku, ktorá nepripúšťala na pevninu cyklóny z Tichého oceána. Americký geofyzik Manuel Serejo tvrdí, že je to výsledok práce sovietskej stanice na Kube, ktorá riadi počasie. Počas bombardovania Juhoslávie v juhovýchodnej Európe vládlo nezvyčajne dobré počasie. Objavili sa informácie o tom, že Američania ho umelo udržiavali.

Belehradské noviny Politika napísali: „Večer 5. apríla obloha nad Nišom bola zatiahnutá. Každú chvíľu sme čakali dážď - Bolo počuť hukot lietadla, a potom, náhle nebo sčervenalo, oblaky sa začali sťahovať a miznúť a vyšlo slnko. V tú noc Niš zbombardovali. Večer nasledujúceho dňa sa zopakovalo to isté nad Negotinom a Prachovom“.

Známy je aj fakt z americko-vietnamskej vojny. Uskutočnili sa operácie „Rímsky pluh“ (200 buldozérov so špeciálnymi nožmi) a Ruka farmára (90-tisíc ton herbicídov rozptýlených zo vzduchu). Na území 65-tisíc štvorcových kilometrov vo Vietname bolo zničené všetko rastlinstvo a stiahnutá vrchná vrstva pôdy. Výsledok – rozbahnené okolie a lokálne zmeny podnebia. Po týchto „mierotvorcovských“ akciách vypracovala OSN tzv. Konvenciu o zákaze vojenského alebo akéhokoľvek iného nepriateľského využívania prostriedkov vplyvu na prírodné prostredie.

Štáty, ktoré ju podpísali sa zaviazali „nepoškodzovať iný členský štát konvencie pomocou zámerného riadenia prírodných procesov Zeme, vrátane jej hydrosféry a atmosféry“. ZSSR a USA sa ku konvencii pripojili v roku 1977 v Ženeve. Obidve štáty však využili „skulinku“: konvencia predsa nebráni „využitiu prostriedkov vplyvu na prírodné prostredie v mierových účeloch“.

 

 

SP: A ako súčasnú anomálnu horúčavu v strednom Rusku spájate s klimatickými zbraňami?

Vezmime si fakty. Meteorologické predpovede ukazujú: kým v Moskve horúčavy dosahujú 35-36 stupňov Celzia, v Berlíne je to 18 stupňov, vo Varšave – 25, vo Viedni – 20, v Paríži – 20 stupňov Celzia. Teda skaza funguje lokálne a cieľavedome. Po druhé. Príčinou mnohotýždňových horúčav bol obrovský anticyklón, ktorý visel nad európskou časťou Ruska. Takéto anticyklóny tu ešte nikdy neboli. Po tretie. V zóne anomálneho anticyklónu, sa podľa informácií vedcov časť zemskej atmosféry v jednom okamihu znížila na rekordné hodnoty za celých 43 rokov pozorovaní.

Kataklizma mala príčinu v termosfére – rozriedenej vrstve, nachádzajúcej sa vo výške 90-600 km. Chráni planétu pred ultrafialovým žiarením.

Neexistuje prirodzené vysvetlenie pre takéto zníženie. Po štvrté. Svetové médiá oznámili, že tesne pred súčasnou podnebnou kataklizmou bola do kozmického priestoru vyslaná nová americká automatická kozmická loď X-37B, ktorá dokáže niesť silné laserové zbrane. Misia X-37B je prísne tajná operácia, nevie sa, ako dlho let potrvá. Podľa niektorých informácií automatická loď bude vo vesmíre asi 270 dní, a potom samostatne pristane na jednej z amerických báz vojensko-vzdušných síl.

Ak berieme do úvahy tieto fakty, môže to viesť k myšlienke, že nad Ruskom sa odskúšavajú nové klimatické zbrane.

Existuje aj iný fakt, o ktorom príslušní odborníci vedia. Na Aljaške, teda na území, kde sú zakázané civilné lety, je rozmiestnených 180 antén, vysokých 24 metrov, z ktorých každá dokáže vyvolať magnetickú búrku s analogickými následkami nad územím akéhokoľvek štátu. Na oficiálnej internetovej stránke tohto projektu je uvedená dosť dvojzmyselná veta. „11. septembra 2001. Zjednotili sme sa, sme plní odhodlania, nikdy nezabudneme!“

Nesmieme zabúdať ani na to, že zakaždým, keď sa v rukách Spojených štátov amerických ocitali najnovšie zbrane, okamžite boli použité proti „rebelským“ krajinám so zámerom zastrašiť.

 

 

Podľa kp.ru

 

© Autorské práva na preklad tohto textu patria vydavateľstvu Sergeja Chelemendika Slovanský dom, ktoré prevádzkuje stránku chelemendik.sk

Aby ste sa vyhli konfliktu v súvislosti s autorskými právami, prosíme všetkých, ktorí preberajú tento text, nemazať toto varovanie na konci každého článku.

 

Zdroj: Chelemendik.sk


 

Meniny má

Včera : Terézia
Dnes : Vladimíra
Zajtra : Hedviga

Fotogáléria Foto

Malatina_n_...
Malatina_n_obcania2009_091Malatina_n_obcania2009_091

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.