Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home Zem Podľa Welt der Wunder je CO2 smrtiaci plyn
Podľa Welt der Wunder je CO2 smrtiaci plyn PDF Tlačiť

ZDROJ> http://www.auria.sk/blog/
Dalo sa predvídať, že NWO spustí protiofenzívu proti Climategate a nemecké médiá sa ihneď ochotne pustili do práce, aby naďalej udržiavali CO2 klamstvo. V tomto duchu nemecký časopis Welt der Wunder (Svet zázrakov) na to obetoval celých 14 strán, aby čitateľom vsugeroval: „CO2 už čoskoro zabije milióny ľudí“. A na titulnej stránke kladie otázku: „Dokážeme smrtiaci plyn opäť zachytiť?“. Prečo však má smrtiaci plyn zabiť milióny ľudí, to už neuvádzajú. Možno toto štvanie, šírenie paniky a klamstvo vôbec ešte niečím prekonať?

 

Vytiahol som z uvedeného článku niekoľko hesiel a viet, ktoré sú propagandou najťažšieho kalibru:

- klimatický jed CO2
- CO2, dokáže jedna molekula zničiť Zem?
- CO2 čoskoro zabije milióny ľudí
- rozvrátia klímu a otrávia oceány
- oceány bojujú (proti CO2)
- kolaps hrozí už dlho
- veda teraz tú molekulu skazy začne loviť
- neviditeľný zabijak
- dôjde nám čoskoro vzduch?
- vyhnanie z raja (pre údajné zdvihnutie morskej hladiny)
- zatykač na vraha: Aký jedovatý je CO2 v skutočnosti?
- od vrcholu Everestu až do hlbín oceánov – tam všade CO2 rozvíja svoju príšernú moc
- a to sme toho démona ešte len zbavili pút
- čo je to za plyn, ktorý ohrozuje našu civilizáciu?
- efekt je obrovský. Zmení celú Zem
- v globalizovanom svete budeme všetci trpieť klimatickým chaosom
- dokáže oxid uhličitý vyhladiť celý národ?
- ničivý plyn
- život v tmavej jaskyni
- kde príroda už vzdala boj o prežitie
- vezmú nám steaky vzduch?
- CO2 si v mori vyžiadal už svoje prvé obete
- určite to nebude prechádzka ružovým sadom, skôr beh na život a na smrť

Priaznivci kultu globálneho otepľovania sú zrejme v ťažkej panike, ak musia siahnuť po metódach národnosocialistickej propagandy. Göbbels by bol na nich hrdý. Ich demagógia je najhrubšieho zrna.

Tu uvádzam tvrdenia, ktoré nie sú pravdivé:

1. Tvrdí sa, že CO2 je smrtiaci plyn. Skutočne? My ho predsa vydychujeme.
2. Tvrdí sa, že CO2 je s odstupom najnebezpečnejší plyn na svete. Úplne absurdné. Inak by ho vojsko používalo ako zbraň. Pritom ho používa nanajvýš na uhasenie požiaru. Okrem toho, až vám budú nabudúce v bare miešať nápoj, ktorý tak buble a dymí sa z neho, budete vedieť, že vám práve namiešali jedovatý koktail, pretože tam pre efekt pridali zmrazený CO2 (suchý ľad).
3. Tvrdí sa, že počet molekúl (CO2 vo vzduchu) je znepokojivo vysoký, to však odporuje tomu čo tvrdia, že jeho podiel je iba 0,039 percenta.
4. Tvrdí sa, že podiel CO2 je 0,039 percenta. Správna hodnota je 0,0387 percenta. Už sa neuvádza, že meranie vykonávajú na Mauna Loa, havajskom vulkáne. To už môžu rovno merať vedľa výfuku auta. Že však 95 percent tejto hodnoty pochádza z prírody a iba 5 percent z činnosti človeka, o tom článok mlčí.
5. Tvrdí sa, že CO2 vraj ohrozuje ochranný štít Zeme, ozónovú vrstvu. V skutočnosti ju ohrozujú chlorofluorouhlovodíky (freóny alebo FCKW).
6. Tvrdí sa, že čiastočky CO2 pohlcujú slnečné teplo, zohrievajú klímu a vytvárajú skleníkový efekt. Za prvé, molekuly CO2 nie sú žiadne „čiastočky“, pretože ako čiastočky sa označujú drobné tuhé telesá, napr. pevné súčasti aerosólov, suspenzií oder práškov. Za druhé, podiel CO2 v stratosfére, kde je údajne tak škodlivý, predstavuje iba 0,001 percenta, pretože CO2 je 1,5 raz ťažší ako vzduch a zhromažďuje sa v blízkosti zeme. Za tretie, CO2 sa na skleníkovom efekte podieľa iba veľmi málo, pretože najväčšou príčinou je vodná para s podielom viac ako 70 percent a spolu s oblakmi dokonca 85 percent. Existuje 17 ďalších plynov, ktoré vraj spôsobujú tento efekt.
7. Tvrdí sa, že CO2 je odjakživa súčasťou našej atmosféry, ale iba v malých množstvách a naznačuje sa, že 0,039 percenta je vraj veľmi veľa. V skutočnosti žijeme v ére, ktorú možno z pohľadu CO2 označiť za veľmi chudobnú, pretože za posledných 600 miliónov rokov bol podiel CO2 až 18 razy vyšší a boli doby ľadové, kedy bol podiel CO2 aj 12 razy vyšší ako dnes. CO2 nezapríčiňuje veľké zvýšenie teploty, ba naopak, keď teplota v dôsledku slnečnej aktivity stúpa, podiel CO2 sa zvyšuje s časovým oneskorením 800 rokov.
8. Tvrdí sa, že CO2 sa nehromadí pri zemi. Skúste to povedať požiarnikom alebo baníkom, tí vedia, že v priehlbinách sa hromadí CO2.
9. Tvrdí sa, že Maledivy sa utopia v mori. V skutočnosti sa hladina mora znížila. Prezident však vyvoláva paniku, pretože chce zabrániť premnoženiu z pevniny a peniaze od priemyselných štátov.
10. Tvrdí sa, že ľadové medvede a tulene vymierajú. Populácia ľadových medveďov sa však od roku 1950 späťnásobila, darí sa im vynikajúco.
11. Tvrdí sa, že Inuiti strácajú ľad pod nohami. V skutočnosti však plocha severného pólu pod ľadom za rok 2009 narástla oproti roku 2007 o 30 percent a je v normálnej oblasti.
12. Tvrdí sa, že CO2 vraj trávi oceány a rozpúšťa koraly a mušle. V skutočnosti sa Veľký koralový val pred Austráliou teší najlepšiemu zdraviu a teploty mora sa tam nezvýšili.
13. Tvrdí sa, že stromy pre vysoké zaťaženie CO2 zahynú. Každý botanik a záhradník však vie, že rastliny a stromy rastú tým lepšie, čím vyššia koncentrácia CO2.
14. Tvrdí sa, že lesy nie sú optimálnym zásobníkom CO2. Štúdie však ukazujú, že nielen mladý les, ktorý sa nachádza vo fáze rastu, ale aj starý les masívne pohlcuje CO2, ukladá ho ako drevo a produkuje kyslík.
15. Tvrdí sa, že Neneti v Rusku pre rozmrazenú zem nemôžu zahnať čriedy sobov do zimoviska. V skutočnosti zažíva Rusko jeden z najtvrdších začiatkov zimy vôbec.
16. Tvrdí sa, že CO2 ohrozuje horolezcov a roľníkov v Nepále topením ľadovcov, snehovými a kamennými lavínami. Príčinou topenia ľadovcov však nie je CO2, ale jemný prach a sadze, ktoré sa ukladajú na ľade a vytvárajú čiernu vrstvu, ktorá viac pohlcuje tepelnú energiu.
17. Tvrdí sa, že CO2 od koncentrácie 8 percent zabije v priebehu niekoľkých minút. Na dosiahnutie takej koncentrácie by sa podiel v atmosfére musel 200-razy zvýšiť. To znamená, že údajnú emisiu 2 ppm za rok si môžeme zachovať najbližších 40 000 rokov, až potom by sme dosiahli „smrteľnú“ koncentráciu.
18. Tvrdí sa, že CO2 zapríčiňuje viac energie pre extrémne počasie a hurikány. V skutočnosti je rok 2009 najpokojnejším rokom vôbec, čo sa týka hurikánov a búrok.
19. Tvrdí sa, že pre nárast podielu CO2 vo vzduchu v dôsledku industrializácie globálna priemerná teplota značne vzrástla a bude naďalej prudko rásť. V skutočnosti je nárast minimálny, iba o 0,5 stupňa za posledných 100 rokov, čo je v pásme normálnej fluktuácie, a už 10 rokov nedochádza k žiadnej zmene. Tendencia smeruje skôr k ochladeniu.
20. Tvrdí sa, že zvýšenie teploty o 2 alebo viac stupňov a teplá klíma by boli katastrofou pre ľudstvo. Úplne nesprávne tvrdenie a omyl. Ak sa pozrieme na históriu posledných 3 000 rokov, tak za prvé vždy boli striedavo teplé a chladné obdobia, čiže zmena klímy je úplne normálna a je riadená slnkom. Za druhé, teplé obdobia boli vždy kultúrnym rozkvetom, ľuďom sa vodilo dobre a z teplej klímy profitovali. Práve studené obdobia boli zlé, býval hlad, dochádzalo k masovému zomieraniu a civilizácia upadala.

To najhoršie čo sa nám môže stať, nie je globálne oteplenie, ale globálne ochladenie, to by bolo skutočnou katastrofou, ako to ukazuje história ľudstva!

Ďalej sa uvádzajú škody na životnom prostredí, ktoré s CO2 vôbec nič nemajú, ako:

1. Oxid siričitý a čiastočky kovu zo zariadení na spracovanie medenej rudy v Rusku.
2. Vypaľovanie lesov za účelom produkcie mäsa. Kto to dovoľuje a kto prevádzkuje masový chov zvierat? Sú to vlády a agrárne koncerny.
3. Prežúvavce počas trávenia uvoľňujú klimatický plyn metán. Aha, tak predsa existujú ešte aj iní „zabijaci klímy“ okrem CO2.
4. Lesné plochy v Kanade sú klčované pre ropné piesky. A? Kto to dovolil a kto to vykonáva? Kanadská vláda a ropné koncerny, nie my.

Článok vo Welt der Wunder je hnusnou štvavou tirádou proti CO2 a nie je podložený žiadnymi dôkazmi alebo faktami. Text pozostáva iba z polemiky, fráz, zo za vlasy pritiahnutých príkladov a skresľovania.

Najviac by k zníženiu CO2 prispeli tým, že by zrušili svoj plátok a prestali neužitočne míňať papier na šírenie svojich klamstiev. Mnoho stromov by sa tak dalo ušetriť. Nech teda idú dobrým príkladom ak si myslia, že CO2 je smrtiaci plyn.

Moja rada, nekupujte tento brak, lebo ich tým podporujete. Ja ho teraz používam na zapálenie ohňa v krbe.

Najväčšie škody na životnom prostredí pácha vojsko

Ani slovom sa tu nespomína, že armáda spojených štátov amerických je najväčším individuálnym producentom CO2 na svete a výslovne je vyňatá zo všetkých medzinárodných klimatických zmlúv od čias Kyota. 13 miliónov litrov benzínu denne spotrebovala americká vojnová mašinéria v Iraku a Afganistane v roku 2007! V súčasnosti je to oveľa viac. Ukončiť vojny, ktoré západ vedie po celom svete, to by najviac prispelo životnému prostrediu a zachránilo ľudské životy, pretože tie majú za následok ničenie našej planéty a masové zabíjanie.

Ak CO2 ako sa tvrdí spôsobuje globálne oteplenie a americká armáda je najväčším producentom CO2, potom je akákoľvek klimatická diskusia, ktorá nezahŕňa americkú armádu, fraškou a a tliachaním. Ozýva sa však v tejto súvislosti niekto? Spomína ktokoľvek z IPCC, Greenpeace, WWF, nemeckej strany Zelených alebo niekto iný z takzvaných ochrancov životného prostredia a z hláv západných štátov vôbec vojny a vojsko v súvislosti s masívnou emisiou CO2 a požaduje sa niekde ukončenie vojen iba z dôvodu ochrany životného prostredia? Určite nie. V ich očiach sme vinní iba my, musia nás obmedziť a musíme platiť. Z toho vidno, akí sú to nevierohodní pokrytci a akú agendu sledujú.

Nič z toho, na čom sa vlády v súvislosti s CO2 a globálnym otepľovaním dohodnú nebudem brať vážne nič, kým sa neskončia vojny v Iraku a Afganistane.

Kto v skutočnosti mení klímu?

Teraz vám poviem, čo v skutočnosti mení klímu, vždy ju menilo a vždy ju meniť bude. Je to slnko a jeho premenlivé vyžarovanie tepelnej energie a kozmických častíc. Kozmické žiarenie resp. slnečný vietor riadi tvorbu oblakov a určuje, koľko tepla dorazí na Zem alebo sa od nej odrazí. Hlavným faktorom takzvaného skleníkového efektu je vodná para a oblaky v atmosfére. CO2 má iba minimálny efekt, ak vôbec.

Preto môžeme znižovať CO2 koľko len chceme, na slnku a jeho žiarení to vôbec nič nezmení. Viniť oxid uhličitý vyprodukovaný ľudstvom zo zmeny klímy je najväčším omylom storočia a klamstvom. Všetky opatrenia, ktoré sa opierajú o toto klamstvo, sú nesprávne a nesmú byť akceptované.

Preklad z nemčiny ďurino. Uverejnené s láskavým súhlasom autora. Zdroj Alles Schall und Rauch
ZDROJ> http://www.auria.sk/blog/

Posledná úprava Utorok, 06 Júl 2010 07:45
 

Meniny má

Včera : Terézia
Dnes : Vladimíra
Zajtra : Hedviga

Fotogáléria Foto

Rockovanie_...
Rockovanie_2008_0091Rockovanie_2008_0091

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.