Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home Informatika a ostat. Hackeri používajú Operu, na ochranu proti iným hackerom
Hackeri používajú Operu, na ochranu proti iným hackerom PDF Tlačiť
DSL.sk, 21.8.2009
 
Hackeri infikujúci webové stránky škodlivým kódom používajú najmä Firefox a Operu, pričom štatisticky najväčší rozdiel v používanosti oproti bežnému priemeru má u nich Opera. Tvrdí to spoločnosť Purewire na základe štatistiky vypracovanej sledovaním týchto hackerov.

Purewire našla zraniteľnosti v kitoch exploitov LuckySploit a UniquePack používaných k infikovaniu webových stránok následne zneužívajúcich chyby v prehliadačoch návštevníkov, ktoré jej umožnili vložiť do administrátorských stránok kitov podvrhnutý JavaScript. Vďaka vloženému kódu si prehliadač pri návšteve administrátorských stránok kitu vyžiadal dokument zo serveru pod kontrolou spoločnosti Purewire.

Spoločnosť takýmto spôsobom zistila používaný prehliadač u 51 hackerov infikujúcich stránky škodlivým kódom.

Prehliadač Firefox používalo 46% z nich, Operu 26%. Najmä u Opery to predstavuje mnohonásobný percentuálny nárast oproti celosvetovému podielu na úrovni niekoľkých percent. Podľa vyjadrenia spoločnosti Purewire pre Computerworld je pravdepodobnou príčinou takéto vysokého používania Opery snaha obrániť sa proti útokom cez prehliadač, keďže hackeri vedia, že najčastejšie používané kity exploitov zneužívajú chyby len v masovo používaných prehliadačoch.

Opera je mimoriadne populárna aj medzi návštevníkmi DSL.sk. V júni dokonca jej podiel cez víkendové dni prekonal podiel Internet Explorera a v týchto dňoch bola druhým najpoužívanejším prehliadačom za Firefoxom.

Celkový denný podiel Opery na DSL.sk v júni bol 18.54%, Internet Explorera 21.21% a Firefoxu 51.15%, na štvrtom mieste bol Chrome s 5.53%.


 

Meniny má

Včera : Konštantín
Dnes : Ľuboslav(a)
Zajtra : Matúš

Fotogáléria Foto

Polsko_2_1_...
Polsko_2_1_Wielicka_054Polsko_2_1_Wielicka_054

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.