Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home
Napísali o NásMalatinčania si vyrábajú dopravné značky sami: Prednosť v jazde ich stojí 12 eur PDF Tlačiť
 
ZDROJ: http://www.pluska.sk/regiony/stredne-slovensko/malatincania-si-vyrabaju-dopravne-znacky-sami-prednost-jazde-ich-stoji-12-eur.html

Vandali v oravskej dedine Malatiná pri Dolnom Kubíne často poškodzujú dopravné značky. Obec na ich nákup už nemá peniaze, vyrába si ich teda sama. Jedna ich vyjde aj päťnásobne menej.

 

ZDENKO KUBÁŇ: Oficiálne stoja značky od 50 eur. Starosta ich dokáže vyrobiť za 12 eur. Foto: MIROSLAVA DÍREROVÁ

 

Na vedľajších cestách v malej obci vymieňa starosta Zdenko Kubáň dopravné značky „daj prednosť v jazde“ aj trikrát ročne. Buď zmiznú, alebo ich poškodia vandali. Cena jednej začína od 50 eur, čo je pre obec s asi 850 obyvateľmi zbytočný výdavok navyše. „Niekedy nemám z čoho zaplatiť ani faktúru, nieto dopravné značky,“ posťažoval si starosta.

Posledná úprava Štvrtok, 29 November 2012 17:09
Čítať celý článok...
 
TV Oravia PDF Tlačiť
www.tvoravia.sk
Dokumenty natočené televíziou  TV Oravia    www.tvoravia.sk

Bačovské dni v Malatinej 2009 TU:


Otvorenie detského ihriska TU:

Malatinské ROCKovanie 2009 TU:

Malatinský kotlík 2009   TU:

 
Starosta v Slovenskom Rozhlase PDF Tlačiť
Dňa 15. mája poskytol Starosta obce Malatiná, Zdenko Kubáň, rozhovor Slovenskému rozhlasu. V relácii Rádia Regina - "Regina si Vás všíma" prezentoval našu peknú obec všetkým poslucháčom spomínaného rádia. Otázky sa týkali hlavne súčasnosti a blízkej budúcnosti obce Malatiná.

Záznam tu:

Posledná úprava Streda, 10 Jún 2009 08:02
 
Najmladší a najstarší starosta: Šéfujú susedným dedinám PDF Tlačiť
Zdroj: Život   16/2009
„Do úradu ho nepustím, viete, koľko máme doma roboty?“ hovorí Jolana Murinová z Osádky. Jej manžel JURAJ (81) bol najstarší slovenský starosta a práve sa vzdal postu. No do úradu chodí aj tak.
Osádka je malá oravská dedina, v ktorej si kvetináče pri obecnom úrade vyrobili z vyradených ampliónov obecného rozhlasu a v ktorej starosta nemá na stene zarámovanú fotku Ivana Gašproviča, ale Ludvíka Svobodu. A v kancelárii kúria v kachľovej peci. Ale len trochu, aby teplota nevystúpila nad 15 stupňov. Oravci sú radšej v chladnejšom.

Juraj Murina je svieži človek, ktorý po schodoch obecného úradu zvyčajne nekráča, ale vybehne. Často vtipkuje, podobne ako jeho manželka.
Posledná úprava Utorok, 19 Máj 2009 17:11
Čítať celý článok...
 
Čo sa zmenilo v našej obci? PDF Tlačiť
Ak chceš zmeniť svet, musíš najprv zmeniť sám seba, svoj spôsob myslenia a cítenia. Staň sa lepším, ľudskejším, usmievaj sa a zmeníš svet, ak nie celý, tak aspoň ten svoj. Pekná myšlienka, ktorá by bola ešte krajšou, keby sme sa podľa nej všetci správali.
Posledná úprava Utorok, 19 Máj 2009 17:11
Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 2

Meniny má

Včera : Bernard
Dnes : Zita
Zajtra : Júlia

Fotogáléria Foto

Malatina_n_...
Malatina_n_obcania2009_058Malatina_n_obcania2009_058

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.