Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home Politika a Ekonomika
Politika a Ekonomika
Komentár: Čo nás čaká a neminie? PDF Tlačiť

21.01.2010 20:58 – BRATISLAVA

Nemecký denník Die Welt prišiel v poslednej dobe so sériou prognóz, ktoré stavajú najbližšie mesiace a roky do zaujímavého svetla. Zničí prasknutie nafúknutej bubliny čínsky hospodársky zázrak? Prečo Ameriku ešte netreba odpisovať? A vrátime sa po rozpade eurozóny k slovenskej korune?


Praskne čínska superbublina?

Čítať celý článok...
 
Zlato je späť PDF Tlačiť

Takpovediac barbarský prežitok, pochovaný v 20. storočí predčasne asi najznámejším britským ekonómom Johnom Maynardom Keynesom, vstal z mŕtvych. V týchto dňoch dosahuje historické rekordy vo viacerých svetových menách.  Zlato sú peniaze. Platí to tak už tisícročia.

Jeho monetárnu funkciu takmer 40­-ročný experiment s papierovými, ničím nekrytými peniazmi, neohrozil. Dnes sa zdá, že je to práve naopak.

Čítať celý článok...
 
Komentár: Čo je problém kapitalizmu PDF Tlačiť

10.11.2009 20:58 – BRATISLAVA

Svet je vraj nespokojný s kapitalizmom. Stojí za ním len 11% respondentov prieskumu, ktorý sa uskutočnil v 27 krajinách sveta. 51% ľudí si dokonca myslí, že trhy by mali byť prísnejšie regulované. Lenže problémom tohto prieskumu je, že ľudia pripisujú trhovej ekonomike aj tie zlyhania, ktoré sú v skutočnosti dôsledkom pomýlených štátnych zásahov do hospodárstva.

Kapitalizmus – pojem s nejasným významom

Čítať celý článok...
 
Komentár: Kedy vystúpiť z EÚ? PDF Tlačiť

EÚ - logoEÚ - logo

05.11.2009 20:58 – BRATISLAVA

Poradca českého prezidenta Petr Hájek pripustil hypotetickú možnosť vystúpenia jeho krajiny z Európskej únie. Kto považuje EÚ za vrchol všetkého, ten bude z podobných úvah zhrozený. Je však pravda, že šikovný šachista premýšľa niekoľko ťahov dopredu. A Únia tu nemusí byť „na večné časy a nikdy inak“. Pretlačená Lisabonská zmluva dokonca paradoxne môže zvýšiť riziko jej rozpadu.

Rozvráti Lisabonská zmluva Európsku úniu?

Posledná úprava Piatok, 13 November 2009 23:36
Čítať celý článok...
 
Komentár: Obamova cena za mier PDF Tlačiť

Barack Obama

09. 10. 2009  20:58 – BRATISLAVA

Pri Nobelovej cene za mier by to v prípade Baracka Obamu nemalo skončiť. Výbor udeľujúci tieto ocenenia mohol ísť ešte ďalej a priamo pomenovať po úradujúcom americkom prezidentovi všetky Nobelove ceny. Veď ak už tu máme záchrancu sveta, spasiteľa a riaditeľa zemegule v jednej osobe, tak sa mu treba aspoň poriadne zavďačiť.

 

Posledná úprava Sobota, 10 Október 2009 22:17
Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 11 12 13 14 15 16 17 Dopredu > Koniec >>

Stránka 13 z 17

Meniny má

Včera : Kvetoslava
Dnes : Aurel
Zajtra : Demeter

Fotogáléria Foto

Rockovanie_...
Rockovanie_2010_57Rockovanie_2010_57

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.