Oficiálna stránka Obce Malatiná
Home Udialo sa
Stalo sa
Európa pre Občanov SK-PL PDF Tlačiť
             

Európa pre Občanov   SK

V období 15 - 18 mája 2013 mesto Lubień mala tú česť hostiť zástupcov priateľských partnerských  miest Slovenska v rámci programu Európa pre občanov. "Posilnenie a ďalší rozvoj spolupráce medzi obcami Lubień, Malatiná a Malý Slavkov" spolufinancovaného Európskou komisiou.

Čítať celý článok...
 
Stolnotenisový turnaj 2013 PDF Tlačiť
V dňoch 23. a 24. marca sa uskutočnil 5. ročník stolnotenisového turnaja o pohár starostu obce Malatiná.

V sobotu súťažili  chlapci a dievčatá.
V nedeľu  turnaj  neregistrovaných  mužov, žien.

Umiestnenie:

Posledná úprava Nedeľa, 05 Máj 2013 20:40
Čítať celý článok...
 
Zimný prechod Malatinskou Magistrálou 2013 PDF Tlačiť
altBežkári sa opäť vydali po malatinskej magistrále

Malatiná hostila po dvanásty raz milovníkov zimnej turistiky. V sobotu 16. februára sa konal lyžiarsky a peší prechod známy pod názvom Zimný prechod Malatinskou magistrálou.
Domáci boli na obľúbenú akciu pripravení. Ešte v piatok navarili kapustnicu, domáce žienky napiekli výborné šišky. Podujatiu priali aj snehové podmienky. S organizáciou obci každoročne výraznou mierou pomáha Klub slovenských turistov Pajta Malatiná.
Posledná úprava Nedeľa, 05 Máj 2013 20:42
Čítať celý článok...
 
Ľudia sa stretli pri zabíjačkových špecialitách PDF Tlačiť
Obec usporiadala v sobotu 19. januára po druhýkrát obecnú zabíjačku.
   S prípravami na gurmánsky deň začala už dva dni pred víkendom. Partia chlapov kúpila mäso, ktoré rozporciovali.
V piatok urobili jaternice, klobásy, kapustnicu, tlačenku, aby bolo na sobotu všetko pripravené. Aj bolo, a ocenili to všetci, ktorí sa na zabíjačkové hody nechali zlákať.
Od deviatej rána do tretej popoludní sa v sále kultúrneho domu, kde sa zabíjačkové špeciality podávali, vystriedalo približne 350 ľudí. Každý návštevník dostal po klobáse a jaternici, mohol si pochutnať na kapustnici či tlačenke. Celkovo sa zjedlo mäso z troch poliek prasaťa. O hudobnú kulisu sa postaral Jozef Kubáň s harmonikou, hostí obsluhovali starosta Zdenko Kubáň a obecní poslanci. „V minulosti sa u nás zabíjačky bežne robievali, je to tradícia,“ povedal Zdenko Kubáň. „Chceme ju zachovať pre ďalšie generácie a zároveň ľuďom dopriať počas fašiangov zábavu i oddych.“

 
Herbatkový ples na revanš PDF Tlačiť

Tak ako sa predstavitelia poľskej družobnej obce Lubień zúčastňujú obecného plesu v Malatinej, tak aj zástupcovia Malatinej „na revanš“ absolvujú ples za hranicami.
U poľských partnerov ho organizujú hasiči, nazýva sa herbatkový, teda čajový ples.
Inak tomu nebolo ani tento rok. Obec na poľskom plese reprezentoval už tradične starosta Zdenko Kubáň s manželkou.
Spolu s nimi vycestuje vždy aj niektorý z poslancov. Tentokrát to bol Jozef Smoleň s manželkou. Herbatkový ples sa konal 2. februára.
 

Posledná úprava Pondelok, 04 Marec 2013 12:02
 
IV Reprezentačný ples obce Malatiná 2013 PDF Tlačiť
Dňa 12. januára 2013 o 19°° hod. sa v sále kultúrneho domu obce Malatiná uskutočnil

4. Reprezentačný ples obce Malatiná.

Štvrtý reprezentačný ples sa niesol v znamení sedemstého jubilea prvej písomnej zmienky o Malatinej, ktorú si obec tento rok pripomína. Viac ako stovke hostí pripomínali okrúhle výročie upomienkové predmety s výročným logom, ktoré dostal pri vstupe každý pár. Plesajúcich vítal a ponúkal štamperlíkom starosta Zdenko Kubáň.
Po príhovore nasledoval prípitok, prvé kolo tanca a slávnostná večera. O zábavu a kultúrny program hostí, z ktorých niektorí merali cestu až z Liptova a Žiliny, sa postaral folklórny súbor Grúnik. Okrem neho vystúpili vo svete už známi malatinskí rodáci folkloristka a výrobkyňa huslí Zdenka Zubeková a operný spevák Pavol Kubáň. Do tanca hrala skupina Rebeca.
Hosťami plesu, ktorý sa konal 12. januára, boli aj zástupcovia poľskej družobnej obce Lubień na čele s predsedom rady Stanislawom Biedrończykom.
Ako na každom dobrom plese, ani na tom malatinskom nechýbala bohatá tombola. Ceny do nej venovali sponzori a obec. „Prvou cenou bol kvalitný mobilný telefón,“ povedal Zdenko Kubáň. Plesajúci však mali možnosť vyhrať i ďalšie hodnotné ceny.
Po „náročnom“ žrebovaní padla všetkým vhod kapustnica podávaná po polnoci. To však nebol ani zďaleka posledný bod programu, zábava totiž trvala do skorých ranných hodín.


 
Plagát TU:
Posledná úprava Pondelok, 04 Marec 2013 12:03
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 2 z 10

Meniny má

Včera : Radúz
Dnes : Hilda
Zajtra : Otília

Fotogáléria Foto

Bacovske_dn...
Bacovske_dni_2014__0360Bacovske_dni_2014__0360

Reklamné banery

Trasa Valašskej Kultúry
Poslanecký klub EĽS
Práca v Európe
Oficiálna stránka Obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.