Oficiálna stránka Obce Malatiná
Home Udialo sa
Stalo sa
Oddychové zóny PDF Tlačiť

Obec Malatiná sa v rámci združenia Región TATRY uchádzala v projekte o osadenie drobnej architektúry do obecných oddychových zón. Na základe úspešného projektu, v ktorom obec získala 1 900 €, sa v oddychovej zóne pri altánku osadili: informačná tabuľa, nové lavičky, stojan na bicykle a kôš. Na oddychovej zóne v Kruhu sa osadili: stôl       s lavičkami, stojan na bicykle a odpadkový kôš. Týmto sa obidve oddychové zóny dostali    do podoby pôvodného zámeru.           

Tento projekt bol spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu SR.

                                  

           
 
Súťaž Matka roka 2010 na Orave PDF Tlačiť
Dňa 16. 6. 2010 sa na Orave po prvý raz súťažilo o Matku roka.
Do súťaže bolo nominovaných 41 žien, ktoré nominovali samosprávy alebo príbuzní.
Medzi desať vybraných mám sa dostala aj Matilda Kramárová z našej obce.
Matkou roka sa stala 102-ročná Gizela Poláčiková. Táto žena bola pôrodná asistentka, odrodila viac ako tristo detí. Sama vychovala desať potomkov. V súčasnosti žije pri dcére v Tvrdošíne. „Nedostalo sa jej uznania ako babice v časoch, keď svoju prácu vykonávala. Odrodila stovky detí, medzi nimi aj mňa, a nezomrelo žiadne, ani matka," zdôvodnil nominovanie víťazky Jozef Kakačka, starosta Štefanova. Súťažná anketa o matku roka má byť vyjadrením úcty a vďaky všetkým mamám za to, čo robia.
„V budúcnosti by sme chceli vytvoriť podobný projekt pre telesne postihnutých obyvateľov," povedala organizátorka Helena Adamčáková.Posledná úprava Sobota, 20 November 2010 14:28
Čítať celý článok...
 
Stolnotenisový turnaj: PDF Tlačiť

V dňoch 27. a 28. marca sa uskutočnil 2. ročník stolnotenisového turnaja o pohár starostu obce Malatiná.

V sobotu súťažili chlapci a dievčatá. Medzi chlapcami obsadil prvé miesto Jaroslav Kramár, čím obhájil svoje prvenstvo z minulého roka. Druhý skončil Tadeáš Chomistek. Ďalší v poradí boli Dominik Klocháň a Milan Hubčík. Medzi dievčatami vyhrala Albžbeta Hýlová, ktorá vo finále porazila Tatianu Kubániovú. Alžbeta Hýlová tak obhájila prvé miesto z minulého ročníka. Tretie a štvrté miesto si podelili Janka Klocháňová a Ingrid Hubčíková.

Turnaj mužov a žien pokračoval v nedeľu. V silnej konkurencii mužov v turnaji zvíťazil Viktor Kubáň z Ružomberka, ktorý vo finále zdolal súťažiaceho Fridricha Močáryho z  Dolného Kubína. Tretie miesto získal domáci zástupca Róbert Janík. Medzi ženami bol boj o prvé miesto medzi minuloročnou víťazkou Máriou Kořalíkovou a Alenou Kubáňovou. Z prvého miesta sa nakoniec tešila súťažiaca Alena Kubáňová.

Všetkým zúčastneným súťažiacim ďakujem za účasť a teším sa na pekný športový víked aj o rok.
Foto tu:   žiaci,     Muži a ženy

Víťazi
alt

Posledná úprava Piatok, 25 Jún 2010 12:58
 
Čistejšie okolie PDF Tlačiť

Dňa 17. apríla sa dobrovoľníci z OZ KST Pajta Malatiná ale aj miestni poľovníci a žiaci, ktorým nie je životné prostredie ľahostajné,  podujali na vyčistenie potoka, ktorý tečie okolo Amfiteátra na Skalke do doliny. Približne 16 dobrovoľníkov začalo čistiť potok  o 9.30 hod. Táto lokalita sa čistila približne 4 hodiny a spolu sa vyčistil potok a jeho okolie v celom našom katastri, čím sa naše životné prostredie odbremenilo od cca 2 ton odpadu. Po výbornom guláši, ktorý medzičasom varil pri altánku predseda KST Pajta Malatiná, Jaroslav Hubčík, sa skupina dobrovo1níkov premiestnila do lokality Malcov, kde sa pokračovalo v čistení lesíka. Za dve hodiny práce sa podarilo vyzbierať okolo tony odpadu - touto aktivitou sa nadviazalo na čistenie Malcova spred dvoch rokov.

Všetkým zúčastneným na tejto záslužnej činnosti ďakujem. Zároveň však všetkých spoluobčanov a návštevníkov obce žiadam, aby odpad vyprodukovaný v domácnostiach nevyhadzovali do prírody. Za pochopenie ďakujem.

Posledná úprava Streda, 14 Júl 2010 10:51
 
Predstavenie ochotníkov z Veličnej PDF Tlačiť

Dňa 16. januára sa v našej obci predstavili ochotníci z Veličnej.
Veselohra od Martina Kukučína - Bacúchovie dvor v troch dejstvách, všetkých divákov pobavila.
Výkony hercov boli výborné a svojím prejavom dokázali divákov vtiahnuť do deja. Svoju spokojnosť  dávalo obecenstvo najavo búrlivým potleskom.

Po návšteve ochotníkov z Pucova a z Veličnej chce obecný úrad v Malatinej pokračovať v nasadenom trende a bude sa  snažiť pozývať do našej obce divadelné súbory aj v budúcnosti.

Foto tu:

Posledná úprava Utorok, 02 Marec 2010 17:28
 
Reprezentačný ples obce Malatiná 2010 PDF Tlačiť

9. januára 2010 sa uskutočnil prvý reprezentačný ples obce Malatiná.
Približne 110 hosťom hrala skupina REBECA z Dolného Kubína. Vystúpili aj dievčatá zo skupiny JESSY, ktoré potešili oko hlavne pánskeho osadenstva.
Program spestril spevom aj PAVOL KUBÁŇ. V príjemnej, kultivovanej atmosfére sa na plese hostia zabávali až do skorého rána.

Druhý reprezentačný ples obce Malatiná sa uskutoční dňa 8. 1. 2011.
Možnosť zakúpenia lístkov bude zverejnená na obecnej stránke približne v mesiaci október.

 Foto tu:

Posledná úprava Štvrtok, 25 Február 2010 23:53
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 6 z 10

Meniny má

Včera : Radúz
Dnes : Hilda
Zajtra : Otília

Fotogáléria Foto

vianoc_konc...
vianoc_koncert_18vianoc_koncert_18

Reklamné banery

Trasa Valašskej Kultúry
Poslanecký klub EĽS
Práca v Európe
Oficiálna stránka Obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.