Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home
Stalo sa
Uskutočnené Akcie.


Ľudia sa stretli pri zabíjačkových špecialitách PDF Tlačiť
Obec usporiadala v sobotu 19. januára po druhýkrát obecnú zabíjačku.
   S prípravami na gurmánsky deň začala už dva dni pred víkendom. Partia chlapov kúpila mäso, ktoré rozporciovali.
V piatok urobili jaternice, klobásy, kapustnicu, tlačenku, aby bolo na sobotu všetko pripravené. Aj bolo, a ocenili to všetci, ktorí sa na zabíjačkové hody nechali zlákať.
Od deviatej rána do tretej popoludní sa v sále kultúrneho domu, kde sa zabíjačkové špeciality podávali, vystriedalo približne 350 ľudí. Každý návštevník dostal po klobáse a jaternici, mohol si pochutnať na kapustnici či tlačenke. Celkovo sa zjedlo mäso z troch poliek prasaťa. O hudobnú kulisu sa postaral Jozef Kubáň s harmonikou, hostí obsluhovali starosta Zdenko Kubáň a obecní poslanci. „V minulosti sa u nás zabíjačky bežne robievali, je to tradícia,“ povedal Zdenko Kubáň. „Chceme ju zachovať pre ďalšie generácie a zároveň ľuďom dopriať počas fašiangov zábavu i oddych.“

 
Herbatkový ples na revanš PDF Tlačiť

Tak ako sa predstavitelia poľskej družobnej obce Lubień zúčastňujú obecného plesu v Malatinej, tak aj zástupcovia Malatinej „na revanš“ absolvujú ples za hranicami.
U poľských partnerov ho organizujú hasiči, nazýva sa herbatkový, teda čajový ples.
Inak tomu nebolo ani tento rok. Obec na poľskom plese reprezentoval už tradične starosta Zdenko Kubáň s manželkou.
Spolu s nimi vycestuje vždy aj niektorý z poslancov. Tentokrát to bol Jozef Smoleň s manželkou. Herbatkový ples sa konal 2. februára.
 

Posledná úprava Pondelok, 04 Marec 2013 12:02
 
IV Reprezentačný ples obce Malatiná 2013 PDF Tlačiť
Dňa 12. januára 2013 o 19°° hod. sa v sále kultúrneho domu obce Malatiná uskutočnil

4. Reprezentačný ples obce Malatiná.

Štvrtý reprezentačný ples sa niesol v znamení sedemstého jubilea prvej písomnej zmienky o Malatinej, ktorú si obec tento rok pripomína. Viac ako stovke hostí pripomínali okrúhle výročie upomienkové predmety s výročným logom, ktoré dostal pri vstupe každý pár. Plesajúcich vítal a ponúkal štamperlíkom starosta Zdenko Kubáň.
Po príhovore nasledoval prípitok, prvé kolo tanca a slávnostná večera. O zábavu a kultúrny program hostí, z ktorých niektorí merali cestu až z Liptova a Žiliny, sa postaral folklórny súbor Grúnik. Okrem neho vystúpili vo svete už známi malatinskí rodáci folkloristka a výrobkyňa huslí Zdenka Zubeková a operný spevák Pavol Kubáň. Do tanca hrala skupina Rebeca.
Hosťami plesu, ktorý sa konal 12. januára, boli aj zástupcovia poľskej družobnej obce Lubień na čele s predsedom rady Stanislawom Biedrończykom.
Ako na každom dobrom plese, ani na tom malatinskom nechýbala bohatá tombola. Ceny do nej venovali sponzori a obec. „Prvou cenou bol kvalitný mobilný telefón,“ povedal Zdenko Kubáň. Plesajúci však mali možnosť vyhrať i ďalšie hodnotné ceny.
Po „náročnom“ žrebovaní padla všetkým vhod kapustnica podávaná po polnoci. To však nebol ani zďaleka posledný bod programu, zábava totiž trvala do skorých ranných hodín.


 
Plagát TU:
Posledná úprava Pondelok, 04 Marec 2013 12:03
 
Obec vítala najmenších obyvateľov PDF Tlačiť
Koncom minulého roka privítal starosta Zdenko Kubáň na obecnom úrade najmladších občanov obce. „V uplynulom roku sa v Malatinej narodilo deväť detí,“ povedal. Viac bolo chlapcov, päť. Dostali mená Miloš, Michael, Dominik, Miroslav, Jozef. Najmladšie Malatinčanky sa volajú Lenka, Bianka, Ema a Natália.
Predtým, ako sa rodičom a ich ratolestiam prihovoril starosta, vystúpili s malým kultúrnym programom školáci. Rodiny s bábätkami dostali od obce pamätný list a peknú hračku. Všetci sa potom odfotili pri drevenej kolíske a zapísali sa do pamätnej knihy. Uvítanie detí do života ukončilo príjemné posedenie pri káve a čaji.

Posledná úprava Pondelok, 04 Marec 2013 12:03
 
XII Bačovské dni 2012 PDF Tlačiť

Medzinárodný festival valaskej kultúry, jarmok ľudových remesiel
Podujatie s podporou Žilinského samosprávneho kraja.
Posledná úprava Piatok, 28 September 2012 09:16
Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 3 z 12

Meniny má

Včera : Ivan
Dnes : Lujza
Zajtra : Amália

Fotogáléria Foto

hasicsky_de...
hasicsky_den_2013_015hasicsky_den_2013_015

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.