Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home
Malatinský kotlík 2013 PDF Tlačiť

Pozývame všetkých guláš majstrov a milovníkov dobrej zábavy na 6 ročník Malatinského kotlíka 2013 (súťaž vo varení kotlíkového gulášu), ktorý sa uskutoční v Malatinej 27. júla (sobota) 2013 od 9:00 hodine.
Prezentácia účastníkov sa uskutoční od 8:00 - 9:00 hod. Súťaženie prebehne v prírodnom amfiteátri na Skalke. Na hodnotenie varenia a ochutnávky bude zriadená odborná porota. Informácie a registrácia súťažných družstiev na
Zdenko Kubáň

Malatinský kotlík 2013
(súťaž vo varení kotlíkového gulášu)
 
Desatoro pre súťažiacich.

1. Každé súťažiace družstvo sa musí riadne zaregistrovať a zaplatiť zápisné vo výške 5 €

2. Všetky potrebné suroviny a technické zabezpečenia varenia gulášu si zabezpečuje súťažiaci sám.

3. V každom družstve musí byť určený jeden člen, ktorý bude ako jediný komunikovať svoje požiadavky s organizátorom súťaže, resp. s hlavným porotcom.

4. Ukončenie varenia súťažných gulášov je najneskôr o 15:00 hod. Preto je dôležité, aby si súťažiaci načasovali varenie tak, aby dlho na odovzdávanie vzoriek nečakali, ale zároveň aby to do stanovenej hodiny stihli navariť.

5. v čase od 13:30 - 14:00 hod. navštívi poverený usporiadateľ každé družstvo a každé si vyžrebuje písmeno (A, B, C...) pod ktorým bude jeho guláš hodnotený. Pri vyžrebovaní „svojho“ písmena dostane každé družstvo dva prázdne a jeho písmenom označené taniere.

6. Každé družstvo musí mať pre porotu pripravené dve porcie gulášu. (jednu do rezervy)

7. Presne o 14:00 hod. pripraví každé družstvo jednu porciu kotlíkového gulášu. V čase o 14:00 do 14:10 navštívi každé družstvo poverený usporiadateľ, ktorému každé družstvo odovzdá jeden plný tanier s navareným súťažným gulášom. Druhý tanier odovzdá družstvo porote len ak si ho porota vyžiada a to len prostredníctvom povereného usporiadateľa.

8. V čase hodnotenia súťažných gulášov sa musí každý súťažiaci z každého súťažného družstva zdržovať vo svojom priestore určenom na varenie.

9. Hodnotenie súťažných gulášov zabezpečuje 3-5 členná porota. V prípade že niektorý z porotcov pri hodnotení bude komunikovať s niekým iným než so spoluporotcom, resp. povereným usporiadateľom, tak bude z poroty vylúčený. V prípade, že s porotou bude komunikovať člen súťažného družstva, tak bude jeho družstvo zo súťaže vylúčené.

10. Počas vyhlásenia výsledkov sa súťažiaci zhromaždia pri hlavnom pódiu, kde sa vyhlásia výsledky a kde sa pre úspešných gulášmajstrov rozdajú vecné ceny.

Organizátor súťaže
Posledná úprava Pondelok, 29 Júl 2013 09:25
 

Meniny má

Včera : Olympia
Dnes : Eugénia
Zajtra : Konštantín

Fotogáléria Foto

Rohace_ples...
Rohace_plesa_ 20Rohace_plesa_ 20

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.