Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home Zdravie Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania
Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania PDF Tlačiť
Zdroj:  http://rizikaockovania.sk/

Čím začať?

Problematika je veľmi rozsiahla. Ak ste práve prvýkrát navštívili našu stránku, odporúčame vám na úvod tieto materiály:

…všetky dokumenty, legislatíva a zdroje

 


Výber najnovších udalostí

 • 24.7.2009 Aktualizované oficiálne údaje o vývoji "pandémie" v EÚ.

 • 21.7.2009 WHO predpovedá najväčšiu pandémiu chrípky v histórii. Zároveň prestáva monitorovať počet chorých a mŕtvych. Otázka znie, či tých 700 mŕtvych za 4 mesiace celosvetovo už prevýšilo sledovacie možnosti WHO, ako tvrdí (v tom prípade by mali odovzdať štafetu niekomu schopnejšiemu), alebo len nechcú ďalej podkopávať hrôzostrašné predpovede svojimi vlastnými tvrdými faktami. Bez presného počtu mŕtvych zaiste dostanú priestor rôzne štedré "odhady", a panika sa bude generovať omnoho účinnejšie. Treťou možnosťou je, že azda vie WHO niečo, čo my nevieme?

 • 19.7.2009 Podľa Televíznych Novín Markíza (12), vakcína "dokonale ochráni" pred kliešťovou encefalitídou. Pozoruhodné je, že podľa virológa Dr.Russa, nízka hladina protilátok je škodlivejšia než žiadna. Čiže po určitom čase od očkovania sa človek dostáva skôr do nevýhody; preočkovanie je nutné každé 3 (ENCEPUR), poťažne 3-5 rokov (FSME-IMMUN). Vakcína je proti jedinému kmeňu vírusu z najmenej 46 známych. Podľa propagátora očkovaní, prof. Dluholuckého, sú kliešte infikované len na západnom Slovensku a v okolí Malých Karpát.
  Vedľajšie účinky "dokonalej ochrany" zahŕňajú stratu citlivosti, bolesti hlavy a svalov, poruchy krvného obehu a zraku, alergické reakcie, zhoršenie autoimúnnych ochorení, zápal nervov, encefalitídu, paralýzu, GBS; zriedkavo môžu byť život ohrozujúce. Medzi zložkami nájdeme hliník, formaldehyd, neomycín a gentamicín.

 • 15.7.2009 Júlové vydanie magazínu Mamina publikovalo článok Sporná vakcína, ktorý sa zaoberá kontroverziou BCG vakcíny.

 • 29.6.2009 Portál Euractiv uverejnil rozhovor o očkovaní s predsedom našej Iniciatívy, V. Vranićom.

 • 17.6.2009 Pani Tumpachová, ktorej dcérka dostala po očkovaní nádor (viz. nižšie 18.3 TV Joj), napísala svoje svedectvo o ich boji s touto hroznou diagnózou.

 • 12.6.2009 Začíname veriť na náhody, deň po vyhlásení pandémie už existuje vakcína.

 • 11.6.2009 Vďaka "pandémii" farmaceutické firmy zaznamenali nárast hodnoty akcií o 2-5%. Ostatné priemyselné odvetvia môžu len závidieť takéto výsledky v čase krízy. Dokonca aj staré zásoby liekov sa možno ešte so ziskom predajú, pretože sa im predĺžila expirácia.

 • 11.6.2009 WHO nesklamala očakávania farmaceutických firiem a vyhlásila pandémiu. Úmrtnosť na prasačiu chrípku už presiahla úmrtnosť na padajúce kokosové orechy. Je možné, že do konca roka dosiahne globálnu úmrtnosť zásahu bleskom, preto je angažovanosť WHO iste chvályhodná. Avšak tieto nebezpečenstvá nás znepokojujú omnoho menej, než prudký nárast potenciálne smrteľných potravinových alergií, ktorých príčina stále nebola jasne pomenovaná, hoci je tu jeden silný kandidát.

 • 29.5.2009 Strach z ochorení je hlavnou pohnútkou k očkovaniu. Informácie o možnostiach prevencie a liečby "neliečiteľných" vážnych ochorení ako tetanus, záškrt, čierny kašeľ, a mnohých iných, sú preto veľmi cenné. Kniha Vitamín C a megaskorbická liečba - zabudnutý poklad ponúka netradičný pohľad na problematiku očkovania, ako aj na témy ako je rakovina, srdcovocievne ochorenia, diabetes, astma, otravy a iné. Je dobré mať o jednu možnosť viac...

 • 21.5.2009 Rodičia sa sťažujú, že sa im lekári v prípade neočkovania dieťaťa vyhrážajú nahlásením na Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré im zastaví vyplácanie rodičovského príspevku. Ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny hovorí niečo iné. Viac...

 • 21.5.2009 Paralýza, kŕče, rozmazané videnie, chronická únava. Kontroverzia HPV vakcíny rastie, poškodených dievčat pribúda. Rodičia sú rozhorčení, že ich deti sa stali pokusnými králikmi. Článok1, článok2, článok3, článok4. JudicalWatch už dávno upozorňuje na nedostatočné testovanie, neistý a prinajlepšom krátkodobý prínos a alarmujúce nežiadúce účinky. Na našich stránkach sme o týchto skutočnostiach už písali.

 • 20.5.2009 Šokujúci článok prof. Koleka v Medical Tribune 29/2007 odhaľuje nezmyselnosť tuberkulínových testov a BCG preočkovania. České úrady preočkovanie zrušili rokom 2009, takže sme ostali spolu s Bulharskom poslední v Európe, ktorí sa stále kŕčovito držíme týchto "vedecky nepodložených tradícií" na úrovni niektorých rozvojových krajín.
  Rovnako kŕčovito sa držíme sovietskeho modelu povinných očkovaní. Po kauzách celulárnej pertussis vakcíny a orálnej polio vakcíny sa musíme opýtať: Ktoré vynucované očkovacie programy sú vlastne naozaj vedecky podložené, efektívne a bezpečné?

 • 8.5.2009 Opäť rozkvitnú modré gombíky - UNICEF sa 18.-24.mája chystá "zachraňovať" novorodencov pred tetanom. Samozrejme, jednoduchšie je nakúpiť vakcíny, než zabezpečiť jedinú skutočne spoľahlivú a bezpečnú ochranu: základnú hygienu pri pôrode a sterilné nožnice pri prestrihnutí pupočnej šnúry. WHO sa stále neospravedlnila za nedobrovoľnú sterilizáciu filipínskych žien prostredníctvom upravenej tetanovej vakcíny.

 • 5.5.2009 Mediálna chrípka už plní svoje očakávané ciele. Odstupujúca česká vláda horúčkovito nakupuje, okrem iného aj 12 miliónov dávok vakcíny od firmy Baxter. Možno je vám to meno povedomé.

 • 8.4.2009 Age of autism informuje o škandáli dobre známej gigantickej farmaceutickej firmy, ktorý otriasa verejnou dôverou v bezpečnosť liekov a jej kontrolu. Firma údajne zostavila čiernu listinu lekárov a výskumníkov, ktorí sa nepriaznivo vyjadrovali o jej kontroverznom produkte. Používali sa slová ako "neutralizácia" a "diskreditácia", a podľa svedkov v súdnom procese, firma neostala len pri slovách. Viac...

 • 30.3.2009 STV v správach o 19:30 informovala o 37 prípadoch čierneho kašľa na východnom Slovensku. Ochoreli aj deti, ktoré boli preočkované pred 1,5 až 2 rokmi. Aký má zmysel vakcína, ktorá nechráni ani po takejto krátkej dobe (ak vôbec)? Toto by však nemalo nikoho prekvapiť vo svetle klinických štúdií o (ne)účinnosti celulárnej pertussis vakcíny... Horšie než s účinnosťou je to však s nežiadúcimi účinkami.

 • 26.3.2009 Týždenník Farmár uviedol vyvážený článok Očkovať alebo platiť pokuty? (v tlačenej verzii 13/2009 "Očkova-nie").

 • 25.3.2009 Ukrajinci prestávajú dôverovať vakcínam. Očkovanosť poklesla o 10 % odkedy po očkovaní v rámci kampane WHO zomrel 17-ročný chlapec. Vyše 100 žiakov očkovaných tou istou sériou vakcíny bolo hospitalizovaných s rovnakými príznakmi. Viac…

 • 18.3.2009 Prvé noviny TV Joj informovali o 1 a pol ročnom dievčatku, ktoré pravdepodobne dostalo rakovinu následkom očkovania. Ak by sa však niekto domnieval, že rakovinotvorné zložky vakcín môžu spôsobiť rakovinu, tak sa podľa našich úradov mýli. Opäť zazneli štatistické údaje z biedneho slovenského ohlasovania vedľajších účinkov vakcín. Na záver sme si vypočuli povinné rozprávky o vyničení kiahní a polio prostredníctvom očkovania.

 • 11.3.2009 Hoci hlavné médiá už stíchli, na internetových stránkach stále ešte doznieva februárový škandál (alt.zdroj) rakúskej firmy Baxter, jedného z najväčších svetových výrobcov vakcín, ktorá dodala testovacie chrípkové vakcíny, kontaminované živým nebezpečným vírusom vtáčej chrípky H5N1. Vakcíny boli určené do 18-tich krajín, avšak rozposlané „len“ do štyroch - po odhalení v Čechách spoločnosťou Biotest, a potvrdení kontaminácie vakcín v Slovinsku, Rakúsku a Nemecku, bola dodávka zastavená. Údajne sa nákaza nerozšírila medzi ľudí, zamestnanci boli podrobení sledovaniu. Avšak stále nie sú dostupné informácie, ako k tomuto závažnému incidentu vôbec došlo. Niektorí autori uvažujú (zdroj1zdroj2zdroj3zdroj4zdroj5), či skutočne išlo „len“ o náhodnú kontamináciu, ku ktorej by vôbec nemalo dôjsť pri dodržaní proklamovaných bezpečnostných opatrení Bio Safety Level-3

 • 8.3.2009 Noviny TV Joj informovali (9min 30sek) o prípade 13-ročného Michala, ktorý v časovej súvislosti po tzv. povinnom očkovaní vakcínou DULTAVAX (dT IPV) dostal akútny diabetes mellitus. Matka je presvedčená, že ochorenie spôsobila vakcína. Takáto skúsenosť sa bytostne dotýka aj niektorých našich členov, a medzi zdrojmi máme v tomto smere informácie o viacerých vakcínach. Preto považujeme za  neuveriteľne trúfalé, že farmakopriemysel vyvíja "vakcínu proti cukrovke".

 • 7.3.2009 Novú pneumokokovú vakcínu Synflorix sprevádza škandál už pred uvedením na trh. Argentínski rodičia, ktorých deti sa zúčastnili skúšok vakcíny, obviňujú výrobcu zo zastrašovania a zo smrti 12-tich detí. Je možné, že táto vakcína je určená pre Európu.

 • 6.3.2009 V Bratislave dostali 2 deti čierny kašeľ. 5-týždňový chlapček a 4-mesačné dievčatko. Podľa veku je pravdepodobné, že dievčatko ochorelo zanedlho po očkovaní hexavakcínou (ktorá obsahuje zložku toxínu čierneho kašľa).

 • 3.3.2009 Dostali sme odpoveď Ministerstva zdravotníctva ohľadom vyhlásení o hrozbe trestného stíhania kvôli neočkovaniu, ktoré odzneli v TV Markíza dňa 13.2.2009. Podľa hovorkyne, vychádzajú z § 56 zákona č. 355/2007 Z.z. Tento však pripúšťa iba možnosť priestupkového konania s následnou pokutou do 10.000 Sk súhrnne (za všetky očkovania dohromady).

 • 20.2.2009 V časopise Plus 7 dní vyšiel článok venovaný očkovaniu, s názvom Spása?. Prezentuje viacero pohľadov na vec.

 • 13.2.2009 TV Markíza vo svojich Televizných novinách uviedla zastrašujúci príspevok o možnom odoberaní rodičovského príspevku a trestnom stíhaní v prípade odmietnutia očkovania alebo chorenia neočkovaného dieťaťa. Kontaktovali sme redakciu, kde však trvajú na svojom. V minulosti sa už zavádzajúce reportáže vyskytli. Požiadali sme preto o vysvetlenie Ministerstvo zdravotníctva.

 • 1.2.2009 V Česku sa ruší preočkovanie detí proti tuberkulóze v 11 rokoch. Už sme asi naozaj poslední.

 

Meniny má

Včera : Jerguš
Dnes : Dominik(a)
Zajtra : Hortenzia

Fotogáléria Foto

Bacovske_20...
Bacovske_2008_bic_0028Bacovske_2008_bic_0028

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.