Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná
Home
Otvorenie detského ihriska PDF Tlačiť
Deti sú naša budúcnosť. Toto príslovie platí asi úplne všade na svete, v Malatinej nevynímajúc. Aj v Malatinej dozrel čas na realizáciu predvolebného sľubu, ktorý okrem iného prisľúbil vybudovať pre deti detské ihrisko.
Starosta obce Zdenko Kubáň spolu s poslancami obecného zastupiteľstva dlho zvažovali, kde ihrisko situovať. Miesto nakoniec vybrali tak, aby bolo obyvateľom obce prístupné , a aby ho mohlo využívať čo najviac detí.
Ihrisko dali postaviť v areáli školy, čím nielenže skrášlili tento areál, ale umožnili tým aj využívať ho počas voľnočasových aktivít v MŠ, ktorá sa v minulom roku presťahovala do budovy ZŠ.
8 júl 2009 bol ten dlhoočakávaný deň, keď starosta obce spolu s poslancami obecného zastupiteľstva a riaditeľom školy slávnostne odovzdal detské ihrisko do užívania deťom. Tých sa tam stretlo takmer 60 a všetky mali jediný spoločný cieľ, čím skôr si vyskúšať kvalitu hojdačiek, šmýkačky, kolotoča, či pieskoviska. V príhovoroch, nielen starosta obce, ale aj riaditeľ školy požiadal deti o disciplinovanosť počas návštevy ihriska. To by mali všetky deti navštevovať len pod dozorom rodičov. Ihrisko je venované hlavne deťom od 1 do 10 maximálne 12 rokov. Dozor nad týmto obecným majetkom bude takisto robiť aj kamera, ktorej záznam by v prípade potreby pomohol identifikovať vandalizmus, s ktorým už v areáli školy mali nemilú skúsenosť. Prestrihnutím pásky sa už ihrisko stalo výlučne dejiskom detských aktivít a zábavy. Rozšantené deti si ho naplno vychutnávali, aj keď počasie im samo o sebe veľmi neprialo a nebolo najslnečnejšie. Každý malý návštevník dostal darček v podobe pomarančového osvieženia. Všetci pevne veríme, že ihrisko je dobrá investícia pre naše deti, že si ho budú chrániť a neničiť, a že sa vždy domov vrátia dosýtosti vyhratí a bez úrazu.

Video TVOravia  TU:

Fotogaléria TU:


Posledná úprava Utorok, 27 Október 2009 13:22
 

Meniny má

Včera : Zlatica
Dnes : Priestupný rok
Zajtra : Albín

Fotogáléria Foto

zimny_prech...
zimny_prechod_2010_076zimny_prechod_2010_076

Reklamné banery

Neoficiálna stránka obyvateľov obce Malatiná, Ochrana osobných údajov.